Veckan har precis börjat och vi kan med glädje presentera en ny partner för säsongen. Det är företaget 365id AB Som kliver in som ny partner och bidrar till föreningens resa framåt.
365id Ab är verksamma inom datorsäkerhet och erbjuder marknadens modernaste säkerhetssystem för identitetsstölder. Säkerhetssystemet Verified by 365id är utformat för att stoppa identitetsbedrägerier snabbt, säkert och enkelt samt till en mycket låg kostnad och utan investeringsbehov.
Biluthyrare, banker, mobiloperatörer och bilförsäljare är några av de branscher som drabbas av id-bedrägerier där förövarna försöker komma över stora värden med falska id-handlingar. Genom att kontrollera id-handligens äkthet med 365id scanners stoppas falska handlingar och på så vis sparas stora belopp. En besparing för myndigheter, företag och inte minst privatpersoner som slipper bli bedragna.
För att läsa mer om 365id, klicka här.
- Vi kan aldrig mäta oss med dom fantastiska insatserna som tränare och andra frivilliga gör för BK Astrio, men vi ser fram emot att ge ett litet bidrag som sponsor under 2021. Jag vill passa på och tacka för allt ni gör för våra ungdomar, säger Johan Hagelin, VD på 365id AB