Hej på Er!
Nu börjar nedräkningen till höstsäsongen för våra grabbar i P 09
Vi har diskuterat angående med milersättning för våra bortamatcher. Höstens bortamatcher ligger en bit bort, både norröver och söderut. Vi behöver sätta en rutin i laget så att de som kör till bortamatcherna får ersättning för drivmedel. Främst med tanke på ledarna, de ska inte behöva betala för att coacha våra kids!!
Så vi har landat i att den enklaste och bästa lösningen är att de som åker med till bortamatch swishar 50 kr till chauffören. Så åker ditt barn till bortamatchen med någon annan - swisha ALLTID!! Och vi fyller ledarnas bilar först så de får ersättning för resan.
Samlingsplats är Söndrums IP som vanligt och det är såklart bra ur miljösynpunkt om vi hittar bra rutiner och fyller de bilar som lämnar IP och samåker till matcherna.