Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
BK Astrio
Fotbollsklubben i Söndrum Halmstad

Kommande matcher
JUNI 2019
 
25
18:15
tis
18:15    
P-06, Halmstad Arena P8
P-06 » 
IF Leikin - BK Astrio
  -      
25
19:00
tis
19:00    
Dam, Västra Karups IP A-plan
Dam » 
Västra Karups IF - BK Astrio
  -      
26
19:00
ons
19:00    
F-05, Alevallen
F-05 » 
Alets IK - BK Astrio svart
  -      
27
19:00
tor
19:00    
Dam, A-plan, DM Semifinal
Dam » 
BK Astrio - IF Centern
  -      
29
10:00
lör
10:00    
P-07, Påskbergsvallen C
P-07 » 
Varbergs BoIS FC Grön - BK Astrio
  -      
29
14:00
lör
14:00    
Herr, Söndrums IP A
Herr » 
BK Astrio - Tölö IF
  -      
30
11:30
sön
11:30    
P-07, Söndrums IP F
P-07 » 
BK Astrio Svart - Slöinge GOIF
  -      
30
14:00
sön
14:00    
U21, Strandvallen A
U21 » 
Unnaryds GOIF - BK Astrio
  -      
JULI 2019
 
02
19:30
tis
19:30    
U21, Lindvallen A
U21 » 
Tofta GOIF - BK Astrio
  -      
03
19:00
ons
19:00    
Herr, Tingbergsvallen A
Herr » 
Kungsbacka IF - BK Astrio
  -      
04
18:30
tor
18:30    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Laholms FK
  -      
04
19:30
tor
19:30    
U17, Ängås IP D
U17 » 
Lerkils IF - BK Astrio
  -      
07
10:30
sön
10:30    
U15, Söndrums IP A-plan
U15 » 
BK Astrio - Utsiktens BK
  -      
AUGUSTI 2019
 
01
18:45
tor
18:45    
Damjunior, Vinåvallen
Vinberg IF - BK Astrio  -      
03
08:00
lör
08:00    
F-09, Helsingborg
F-09 » 
Eskilscupen - BK Astrio
  -      
03
14:00
lör
14:00    
Herr, Söndrums IP A
Herr » 
BK Astrio - Bua IF
  -      
04
sön
00:00    
U21, Övig plats
U21 » 
- BK Astrio
  -      
04
sön
00:00    
U21, Övig plats
U21 » 
- BK Astrio
  -      
04
11:00
sön
11:00    
U15, Glänninge Park A
U15 » 
Laholms FK - BK Astrio
  -      
04
14:00
sön
14:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Simlångsdalens IF
  -      
 
07
ons
00:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Varbergs BoIS FC
  -      
07
19:00
ons
19:00    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - Ullareds IK
  -      
08
18:00
tor
18:00    
U17, Halmstad Arena P2
U17 » 
Halmstads BK - BK Astrio
  -      
09
18:00
fre
18:00    
U15, Örnvallen A
U15 » 
Hyltebruks IF - BK Astrio
  -      
10
12:00
lör
12:00    
Dam, Västergårds IP 5
Dam » 
Eskilsminne DFF - BK Astrio
  -      
11
11:00
sön
11:00    
F-06, Söndrums IP D
F-06 » 
BK Astrio gul - Kullavik IF
  -      
11
11:00
sön
11:00    
U15, Påskbergsvallen B
U15 » 
Varbergs BoIS FC - BK Astrio
  -      
11
14:00
sön
14:00    
Herr, Björkevi IP
Herr » 
Kvibille BK - BK Astrio
  -      
 
12
18:00
mån
18:00    
Damjunior, A-plan
BK Astrio - Oskarström IS   -      
12
19:00
mån
19:00    
U21, Halmstad Arena P5
U21 » 
IF Leikin - BK Astrio
  -      
14
18:30
ons
18:30    
U21, Vinåvallen A
U21 » 
Vinbergs IF - BK Astrio
  -      
14
19:00
ons
19:00    
U15, Kärlekens IP
U15 » 
IF Centern - BK Astrio
  -      
14
19:00
ons
19:00    
U17, Kärlekens IP
U17 » 
IF Centern - BK Astrio
  -      
15
18:00
tor
18:00    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Vapnö IF
  -      
15
18:30
tor
18:30    
Dam, Tuvasvallen A
Dam » 
Trönninge IF - BK Astrio
  -      
15
19:00
tor
19:00    
U17, Esperedsvallen
U17 » 
Oskarströms IS - BK Astrio
  -      
16
18:30
fre
18:30    
F-06, Frillesås IP B
F-06 » 
Frillesås FF - BK Astrio gul
  -      
16
19:00
fre
19:00    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - Halmstads BK
  -      
17
14:00
lör
14:00    
Herr, Söndrums IP A
Herr » 
BK Astrio - IF Leikin
  -      
18
14:00
sön
14:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - IF Centern
  -      
18
17:00
sön
17:00    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Kungsbacka IF
  -      
 
20
18:30
tis
18:30    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Vinbergs IF
  -      
21
18:00
ons
18:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - IS Halmia Academy
  -      
22
18:30
tor
18:30    
U17, Söndrums IP A
U17 » 
BK Astrio - Lilla Träslövs FF
  -      
23
18:30
fre
18:30    
Herr, Östervi A
Herr » 
Lilla Träslövs FF - BK Astrio
  -      
24
08:00
lör
08:00    
F-10, Kvibille
F-10 » 
Poolspel om 5 (1 lag) - BK Astrio
  -      
24
08:00
lör
08:00    
F-10, Getinge
F-10 » 
Poolspel omg 5 (2 lag) - BK Astrio
  -      
24
11:00
lör
11:00    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Falkenbergs FF
  -      
24
13:00
lör
13:00    
F-06, Rydets IP B
F-06 » 
Onsala BK blå - BK Astrio gul
  -      
25
15:00
sön
15:00    
Dam, Höganäs Sportcenter A-plan
Dam » 
Kullabygdens DFF - BK Astrio
  -      
25
15:00
sön
15:00    
Damjunior, A-plan
BK Astrio - Tofta Goif  -      
25
15:00
sön
15:00    
U21, Kornhults IP A
U21 » 
Kornhult/Hishult FF - BK Astrio
  -      
 
26
18:30
mån
18:30    
U15, Halmstad Arena P5
U15 » 
Halmstads BK - BK Astrio
  -      
26
19:30
mån
19:30    
U21, Ögärdets IP B
U21 » 
IFK Fjärås - BK Astrio
  -      
28
18:45
ons
18:45    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - IF Centern
  -      
29
18:30
tor
18:30    
U17, Kärlekens IP
U17 » 
IF Centern U - BK Astrio
  -      
29
19:30
tor
19:30    
Dam, Falkenbergs IP A
Dam » 
IF Böljan Falkenberg U - BK Astrio
  -      
30
19:00
fre
19:00    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - BK Höllviken
  -      
31
08:00
lör
08:00    
F-10, Alet
F-10 » 
Poolspel omg 6 (1 lag) - BK Astrio
  -      
31
14:00
lör
14:00    
Herr, Söndrums IP A
Herr » 
BK Astrio - IF Norvalla
  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
14:00
sön
14:00    
F-06, Söndrums IP D
F-06 » 
BK Astrio gul - IFK Fjärås Röd
  -      
01
14:00
sön
14:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Ränneslövs GIF
  -      
01
18:00
sön
18:00    
Damjunior, A-plan
BK Astrio - IFK Fjärås  -      
 
03
18:15
tis
18:15    
Damjunior, Norvalla IP
IF Norvalla - BK Astrio  -      
04
18:00
ons
18:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Tofta GOIF
  -      
05
18:30
tor
18:30    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - VGLT
  -      
06
18:00
fre
18:00    
U17, Hedevi 1
U17 » 
Ullareds IK - BK Astrio
  -      
06
18:00
fre
18:00    
U21, Alevallen
U21 » 
Alets IK - BK Astrio
  -      
06
19:00
fre
19:00    
Dam, Påskbergsvallen B
Dam » 
Varbergs BoIS FC - BK Astrio
  -      
07
14:00
lör
14:00    
Herr, Veinge IP A
Herr » 
Genevad/Veinge IF - BK Astrio
  -      
08
08:00
sön
08:00    
F-10, Centern
F-10 » 
Poolspel omg 6 (2 lag) - BK Astrio
  -      
08
11:00
sön
11:00    
F-06, Norvalla IP
F-06 » 
Värö U - BK Astrio gul
  -      
08
15:00
sön
15:00    
Dam, Exercisfältet A-plan
Dam » 
IK Wormo - BK Astrio
  -      
08
17:00
sön
17:00    
U15, Tingbergsvallen B
U15 » 
Tölö IF - BK Astrio
  -      
 
11
ons
00:00    
U21, Övig plats
U21 » 
Varbergs BoIS FC - BK Astrio
  -      
11
18:30
ons
18:30    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - Hyltebruks IF
  -      
11
18:45
ons
18:45    
U15, Vinåvallen B
U15 » 
Vinbergs IF - BK Astrio
  -      
11
18:45
ons
18:45    
U17, Vinåvallen B
U17 » 
Vinbergs IF - BK Astrio
  -      
12
18:00
tor
18:00    
U15, Slöinge IP A
U15 » 
Slöinge GOIF - BK Astrio
  -      
13
18:30
fre
18:30    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - IF Centern
  -      
14
12:00
lör
12:00    
U17, Söndrums IP A
U17 » 
BK Astrio - Lerkils IF
  -      
14
14:00
lör
14:00    
Damjunior, A-plan
BK Astrio - Apel 99  -      
14
14:00
lör
14:00    
Herr, Värö IP A
Herr » 
Väröbacka GIF - BK Astrio
  -      
15
sön
00:00    
Fotbollskolan 2013, Halmstad Arena
 
- BK Astrio  -      
15
08:00
sön
08:00    
F-10, Söndrums IP
F-10 » 
BK Astrio - Poolspel omg 7 Grupp 1 (2 lag)
  -      
15
08:00
sön
08:00    
F-10, Söndrums IP
F-10 » 
BK Astrio - Poolspel omg 7 Grupp 2 (1 lag)
  -      
15
15:30
sön
15:30    
F-06, Maleviks IP
F-06 » 
Kullavik IF - BK Astrio gul
  -      
 
16
19:30
mån
19:30    
U17, Rydets IP Konstgräs
U17 » 
Onsala BK - BK Astrio
  -      
18
18:00
ons
18:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Vinbergs IF
  -      
19
18:00
tor
18:00    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Falkenbergs FF
  -      
21
11:00
lör
11:00    
Dam, Östervi A
Dam » 
Lilla Träslövs FF - BK Astrio
  -      
22
11:00
sön
11:00    
Damjunior, Wegeli
HGH FC - BK Astrio  -      
22
11:00
sön
11:00    
F-06, Söndrums IP D
F-06 » 
BK Astrio gul - Frillesås FF
  -      
22
12:00
sön
12:00    
U15, Kristineslätt IP 1
U15 » 
Falkenbergs FF - BK Astrio
  -      
22
13:00
sön
13:00    
Dam, Röke IP A-plan
Dam » 
Röke IF - BK Astrio
  -      
22
14:00
sön
14:00    
Herr, Söndrums IP A
Herr » 
BK Astrio - Derome/Åskloster
  -      
22
15:00
sön
15:00    
U21, L:a Tjärby IP A
U21 » 
Lilla Tjärby IK - BK Astrio
  -      
 
25
19:00
ons
19:00    
U21, Halmstad Arena P6
U21 » 
IS Halmia Academy - BK Astrio
  -      
26
17:45
tor
17:45    
U15, Lomövallen
U15 » 
Lidhults GOIF - BK Astrio
  -      
26
18:00
tor
18:00    
U17, Söndrums IP A
U17 » 
BK Astrio - Halmstads BK
  -      
27
18:30
fre
18:30    
F-06, Söndrums IP D
F-06 » 
BK Astrio gul - Onsala BK blå
  -      
28
12:00
lör
12:00    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - Trönninge IF
  -      
28
14:00
lör
14:00    
Herr, Örnvallen A
Herr » 
Hyltebruks IF - BK Astrio
  -      
28
15:30
lör
15:30    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Laholms FK
  -      
29
08:00
sön
08:00    
F-10, Tvååker
F-10 » 
TIFFunny cup - BK Astrio
  -      
29
08:00
sön
08:00    
F-10, A-plan
F-10 » 
Avslutning Poolspel, Lördag eller söndag - BK Astrio
  -      
29
14:00
sön
14:00    
Damjunior, A-plan
BK Astrio - IF Böljan  -      
29
14:00
sön
14:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - Genevad/Veinge IF
  -      
OKTOBER 2019
 
01
19:00
tis
19:00    
U15, Påskbergsvallen C
U15 » 
Varbergs BoIS FC - BK Astrio
  -      
01
19:00
tis
19:00    
U17, Påskbergsvallen C
U17 » 
Varbergs BoIS FC - BK Astrio
  -      
02
ons
00:00    
U21, Söndrums IP A
U21 » 
BK Astrio - IFK Fjärås
  -      
05
12:00
lör
12:00    
Dam, Söndrums IP A
Dam » 
BK Astrio - Lerkils IF
  -      
 
08
19:30
tis
19:30    
U21, Lindvallen A
U21 » 
Tofta GOIF - BK Astrio
  -      
13
sön
00:00    
U15, Söndrums IP A
U15 » 
BK Astrio - Lerkils IF
  -      
13
sön
00:00    
U17, Söndrums IP A
U17 » 
BK Astrio - Lerkils IF
  -      
 
Huvudsponsorer